PORTFOLIO VINAŘSTVÍ

Ráda vyhledávám malé, méně známé vinaře, kteří si s výrobou vín hrají a vkládají do nich velký kousek sebe samých. Taková vína jsou nejen pro mě vždy milým překvapením a příjemně strávenou chvílí. Neznamená to však, že velká vinařství u mě nenajdou zastání. Naopak, pokud svou práci dělají poctivě i přes to, že je na ně kladem větší důraz co do množství vyrobených lahví, mají rozhodně mou pozornost. V mém portfoliu najdete proto různorodou nabídku vinařství. S každým z nich spolupracuji individuálně. Nemám žádný vzorec, kterým bych se řídila. Stejně jako oni přistupují ke svým vínům s láskou a pokorou, stejně tak i já přistupuji k nim. 

MINI VINAŘI Z MORAVY

VINAŘSTVÍ BYSTŘICKÝ

Bořetice u Hustopečí

S láskou k přírodě jdou směrem naturálních vín. Jejich cestou jsou červená vína ze sudu. Začali v roce 2016 rovnou v biorežimu a od roku 2019 postupně přechází do biodynamického zemědělství.  

VINAŘSTVÍ DIWINE

Vrbovec u Znojma

Navazují na rodinnou tradici s moderními technologiemi a vytváří krásná vína dle vlastních představ. V jejich odrůdové produkci můžeme najít Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský nebo Sauvignon doplněný nevšední odrůdou Scheurebe a Merlotem.

VINAŘSTVÍ JUŘENÍK & ŽĎÁRSKÝ

Uherský Brod 

Vinařství bylo založeno dvěma kamarády Robinem a Honzou s ušlechtilou myšlenkou obnovit vinaření na Uherskobrodsku. Lokalita Maršovce je obehnána lesy a nachází se zde přírodní rezervace Rovná hora, která poskytuje útočiště pro ohrožené druhy motýlů a hmyzu.

VINAŘSTVÍ MASAŘÍK

Blatnice pod Svatým Antonínkem

Po generace děděné vinařství, kterému sahají kořeny až do roku 1927. Současný majitel, vinař Radim Masařík má vzor ve svém otci i dědečkovi, kteří jsou pro vinařský svět opravdovými osobnostmi. Vínům se věnuje s láskou a pokorou, jako tomu bylo po generace i před ním. 

Degusta
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!